Ha szeretnénk maximális eredményeket elérni az edzésekkel, egyértelmű, hogy egy jól összeállított étrend nélkülözhetetlen.
Kalóriák:
Sokan elfelejtik ezt az aprócska számítást, mégis eléggé félrecsúszhat a fogyókúra vagy diéta, ha nem figyelünk a matekra. A lényeg itt a bevitt és elégetett kalóriák egyensúlya. A megfelelő kalóriamennyiség beállítása önmagában az eredmények 60 százalékáért felelős.
Makrók felosztása:
Egészen egyszerűen, hogy miből visszük be az előzőekben kiszámolt kalóriamennyiséget. Ez az eredmények további 20 százalékért lesz felelős.
A táplálkozás időzítése:
Vagyis hogy mikor esszük meg, és hogyan osztjuk el az eltervezett ételmennyiséget. Ez az eredmények nagyjából 10 százalékát jelenti.
A táplálék minősége és az étrend-kiegészítők:
Bármilyen meglepő, korántsem olyan lényeges, hogy rizst vagy krumplit, vagy épp kenyeret eszünk, amíg a bevitt kalóriák mennyiségét kontrolláljuk, a makrókat megfelelően osztjuk el és időzítjük a nap folyamán. A minőség mindössze az eredmények 5 százaléka, a kiegészítők további 5 százalékot tesznek hozzá.
Ne felejtsük el azonban, hogy ez így, százalékos arányban felosztva szép és jó, de nem jelenti azt, hogy az egyiket vagy másikat elhagyhatnánk. Ha a fenti négy összetevőből kihagyjuk bármelyiket, szinte egészen biztos, hogy nem lesz eredményes és tartós a diéta.
1. feladat
Vegyél egy füzetet, és jegyezd fel pontokba szedve a napjaidat egy héten át. Írd fel, mikor kelsz, mit iszol, eszel, mit mikor csinálsz. Az is fontos, hogy kezdd el figyelni a tested jelzéseit, például bizonyos ételek után fáradt vagy, vagy nehezen ébredsz, esetleg rád tör valamikor a falási roham. Figyeld magad, és írd le!