A passzív ízületi kimozgatás (mobilizáció) eredete szorosan kapcsolódik a tradicionális orvosi és gyógyító rendszerekhez, amelyek az ízületek és a mozgásrendszer egészségének megőrzésére helyezték a hangsúlyt.
Ősi Kínai és ayurvédikus gyógyászat: Kínában és Indiában régóta alkalmaztak különféle masszázs- és mobilizációs technikákat a test energiáinak kiegyensúlyozására és a mozgásrendszer harmonizálására. Ezek az eljárások nemcsak az izmok és ízületek karbantartására irányultak, hanem a test és az energiaáramlás kapcsolatára is, segítve a test természetes egyensúlyának fenntartását.
Hippokratész és a görög medicina: Az ókori görög orvos, Hippokratész is alkalmazott ízületi mobilizációt és manipulációt, hogy helyreállítsa a test strukturális egyensúlyát. Ő az egyik első olyan orvos, aki dokumentálta ezeket a technikákat, és megfigyeléseit a mozgás és egészség kapcsolatáról.
Kiropraktika és osteopátia alapjai: A 19. században a kiropraktika és osteopátia rendszerei külön fejlődtek ki, amelyek középpontjában az ízületek mobilizálása, valamint a test szerkezetének és funkcióinak helyreállítása állt. Ezek a modern orvosi rendszerek kidolgozott technikákat alkottak, amelyek közül számos passzív ízületi kimozgatás formájában maradt fenn.
Rehabilitáció és fizioterápia fejlődése: A 20. század elején a fizioterápia és rehabilitáció egyre nagyobb hangsúlyt fektetett a mozgásszervi rendszer kezelésére, különösen a sportolók és sérültek rehabilitációjában. A passzív ízületi mobilizációs technikákat beépítették a modern rehabilitációs és fizikoterápiás protokollokba, hangsúlyozva azok hatékonyságát a mozgástartomány javításában és a fájdalom csökkentésében.
A kezelés a (többek között) a fájdalomingereket közvetítő mélyérzékelő receptorokra (proprioceptorokra) hat. Mechanoreceptorok facilitásán keresztül a fájdalomérzet továbbítását elnyomja (gatecontroll), ezért azonnali javulás érezhető, többszöri alkalmazás után pedig látványos és tartós eredmények érhetők el.
Főbb alkalmazási területei:
- fájdalomcsillapítás (nyaki-háti gerinc fájdalmai, derékfájdalmak, láb- karfájdalmak)
- traumák vagy műtétek utáni mozgásbeszűkülés esetén (kontraktúrák, izomfeszülések, izomhúzódások)
- hosszabb rögzítés után (szalagsérülések: bokaszalag, térdszalagok sérülése, kar és lábtörések utáni izom és kötőszövet rövidülések)
- ízületi problémák (ideggyulladás,ízületi gyulladás, fájdalom, instabilitás)
- izomtónus zavarai
- sport rehabilitáció (sportsérülések utáni izomrövidülések, fájdalom, izomgyengeség)
Az oktatás helyszíne: Budapest, pontos cím későbbiekben
Tanulási segédlet: jegyzet, melyet e-mailben biztosítunk.
A tanfolyamhoz szükséges:
- Kényelmes, szabad mozgást biztosító ruházat
- Modell, akin gyakorolsz
- Lepedő, törölköző, 1-1 db
ÁRAK:
Egyéni ár: 79.990Ft
Az egyéni ár abban az esetben érvényes, ha a résztvevő személy részére történik az oktatás (modellt szükséges biztosítania), az egyéni képzéssel kapcsolatban az elérhetőségeinken várjuk megkeresésedet.
mely tartalmazza:
- Az elméleti és gyakorlati oktatás díját
- A tanfolyami jegyzet díját
Nem tartalmazza:
- a magyar nyelvű tanúsítvány kiállítási díját (4000Ft), idegen nyelven 5000Ft/nyelv
- angol/ magyar, vagy német/magyar 8000Ft egyben
- a vizsgadíjat, mely 10.000Ft
- a tanúsítvány postai kiküldésének díját, mely belföldre 1495Ft, külföldre 4965Ft
- a képzésen használt krémeket, olajakat
JELENTKEZZ MÁR MOST!
A jelentkezés a jelentkezési lap beküldésével lehetséges.
Tanfolyami díj fizetésének lehetőségei:
A jelentkezés elfogadásához vissza nem térítendő helyfoglalási díj befizetése szükséges (49.990Ft- mely részvétel esetén beleszámít a tanfolyam árába), történhet személyes befizetéssel a Raiffeisen Bank fiókjaiban, pénztári készpénzes befizetéssel (a befizetés díjmentes), vagy átutalással.
A fennmaradó összeg pedig a tanfolyam előtt 8 nappal fizetendő.
Fizetés módja: 2 részletben történik.
- 49.990,- Ft/fő Helyfoglalási, jelentkezési díj, mely biztosítja számodra azt, hogy legyen időpontod.
- 30.000,- Ft/fő Fennmaradó összeg, melyet a tanfolyam kezdése előtti 8.-dik napig kérjük befizetni.
Kattints a jelentkezési lapra!
Technikai részletek:
A résztvevő felnőttképzési szerződést fog kitölteni, mely egy nyomtatvány, e-mailben kell megküldeni a képzés előtt, aláírást követően megfelel beszkennelve, vagy mobilon lefotózva és visszaküldve az e-mail címünkre.
Jelentkezésedet követően a helyfoglalási díj befizetéséhez/ átutalásához szükséges információt az általad megadott e-mail címre küldjük el.
Regisztráció előtt el kell olvasni a tanfolyamról való lemondás feltételeit, melyet a képzések alján található menüpontban találsz meg.
Jelentkezésed a jelentkezési lap beküldésével fizetéssel járó megrendelésnek minősül. A jelentkezési lap beküldésével ezt tudomásul vetted. Kérlek ennek tudatában küldd be a jelentkezésedet.
A teljes tanfolyami díj beérkezése után a tanfolyammal kapcsolatos tájékoztató anyagot megküldjük az általad megadott e-mail címre, amely tartalmazza az összes szükséges információt a további teendőkkel kapcsolatban (tanfolyam helyszíne, időpontja, stb.)
Kérdés esetén információ: buddhastudio.hu@gmail.com vagy a +36 20/367 5055 számon.